Jelentős elmozdulás nélkül zajlott a tegnapi kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén. A forgalom a keddi naphoz képest csökkenő, de még mindig magas volt, összesen 25 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket. A BUX a reggeli, magabiztosnak tűnő emelkedést követően szűk, egyszázalékos sávban oldalazott, többször érintve a 22 000 pontos szintet. A napot végül szerény pluszban, 22 120 ponton zárta. A decemberi BUX-határidő elszámolóára nem változott, nap végén 22 810 ponton állt.
A blue chipek – a stagnáló OTP kivételével – erősödtek, igaz, fél százaléknál is kisebb mértékben. A bankpapírok a délelőtt folyamán több mint egy százalékkal gyengültek, majd lassan visszatértek a keddi záróárat jelentő 7500 forinthoz. Az indexhez hasonlóan szűk sávban oldalazott a Mol és az MTelekom, előbbi 20 690, utóbbi 952 forinton cserélt gazdát a kereskedés végén. Az olajpapírok az utóbbi három hétben a 23 000 forintos szint közeléből indulva folyamatosan veszítenek értékükből. Hasonló erózió jellemzi a Richter árfolyamát is. A két hete még 45 000 forinton is megforduló részvények 0,2 százalékos pluszban,
41 500 forinton zárták a kereskedést annak ellenére, hogy napközben ennél ezer forinttal többet is értek. A Richterrel ellentétben megőrizte délelőtti nyereségét az Egis, az előző napi korrekciót követően 30 040 forintra drágultak a papírok. Keddi zuhanását a Fotex jobban, míg a BorsodChem kevésbé korrigálta, előbbi 2,1 utóbbi 0,8 százalékkal értékelődött fel. A nap nyertesei 10 százalékos erősödéssel a Globus és a Domus voltak.
