Az utolsó negyedévben már csak 100 milliós üzemi veszteséget hozott össze a Rába-csoport, s ez jelentős javulásnak tekinthető az előző negyedévekhez képest. EBITDA-szinten a győri cég mindhárom üzletága – a futómű-üzletág is – nyereséget ért el az utolsó három hónapban, az éves számokon azonban ez egyelőre még nem nagyon látszik. Éves szinten összesen kétmilliárdos üzemi és 4,7 milliárd forintos nettó veszteséget termelt a győri cég, ami jelentős romlás a 2004-es 1,6 milliárdos profithoz képest. A különbség annyi, hogy míg tavalyelőtt a pénzügyi tételek lendítették pozitívba a kimutatást, addig tavaly ezek jelentősen növelték a mínuszt. Az utolsó negyedéves pozitív EBITDA mellett talán jó hír még, hogy – az IFRS-előírások sajátosságai miatt – a vaskos veszteség egy része a nyitott határidős ügyletek értékének év végi leírásából adódott, ezekből mintegy 1,3 milliárd forint viszont 2006. január elsején máris eredményjavító visszaírásként jelentkezik.
