BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Esés nagy forgalommal

2006. február 14. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Igazán fordulatos napot zárt tegnap a Budapesti Értéktőzsde, az izgalmakról a gyorsjelentéseket publikáló társaságok és a délutáni eladók gondoskodtak. A BUX egészen délig hétfői záróértéke körül ingadozott, majd lassan, de biztosan gyengülni kezdett, végül egészen 22 033 pontig jutott. Az 1,8 százalékos esés magas forgalom mellett következett be, összesen 35 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket.
A vezető részvények mindegyike veszített értékéből. A 16 milliárd forintos forgalmat generáló OTP délelőtt még jelentős pluszban forgott, de a felerősödő eladói nyomás végül 7500 forintig nyomta le az árfolyamát. A többi blue chiphez képest csekélynek mondható a 0,5 százalékos leértékelődés. A Mol 1,2, míg az MTelekom 1,6 százalékos mínuszt ért el. Erős eladói nyomás jellemezte a gyógyszerpapírok piacát is, a Richter és az Egis tulajdonosai három százalékot meghaladó veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni.
Az eladók a közepes kapitalizációjú papírokat sem kímélték, a BorsodChem 7,5, míg a Fotex 8,7 százalékot veszített értékéből. Szépen szerepelt viszont a Synergon, a gyorsjelentést és a társaság jövőjét pozitívan értékelő befektetők 5,4 százalékkal hajtották fel az árfolyamát.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet