Az Állami Nyomda ugyan a stabil működést és a növekvő exportbevételt emelte ki első tőzsdei gyorsjelentésében a tavalyi évvel kapcsolatban, ám a részvényesek többsége feltehetően inkább a stagnáló árbevételt és a közel negyedével csökkenő nyereséget olvasta ki belőle. Az értékesítés számai ugyanis minden fontosabb területen – biztonsági termékek, kártyagyártás és -megszemélyesítés, valamint nyomtatványok – csökkentek, ráadásul nem is keveset, 8–14 százalékkal.
Az, hogy mégis sikerült tartani a 11 és fél milliárdos korábbi szintet, annak köszönhető, hogy a hagyományos nyomdatermékekből és a kereskedelmi árukból – ez a két terület korábban alig több mint 10 százalékát tette ki az árbevételnek – befolyó pénz megduplázódott. A már említett export egyébként 80 százalékos bővülés után is csak 635 millió forintot tett ki, igaz, a társaság itt jelentős bővülésre számít az elkövetkező években a megkezdett regionális terjeszkedés miatt. Az értékesítés költségei szerény mértékben nőttek, elsősorban az anyag jellegű ráfordítások emelkedése miatt. A tőzsdei bevezetés költsége 167 millió forint volt, ebből 25 milliót visszatérített a GKM.
Üzemi szinten 20 százalékkal, egymilliárd forintra esett vissza a nyereség, amiből adófizetés után 859 millió forint maradt. Ez 250 millió forinttal kevesebb, mint egy évvel ezelőtt, kérdés, hogy a korábban a nyereség tetemes hányadát, 80 százalékát kifizető társaság idén mekkora osztalékról dönt. A számok ugyanakkor valószínűleg nem lepték meg a piacot, nagyjából ezzel a 615 forintos részvényenkénti eredménnyel számolt az eddig egyedüliként elemzést közlő Concorde Értékpapír is. Az idén viszont a nyomda javulásra számít, feltehetően nemcsak a lezajlott beruházások és az export további növekedése miatt, hanem mert több jelentős állami megbízást is begyűjthet az országgyűlési és az önkormányzati választások kapcsán.
