Csak kismértékben mozdult el tegnap a forint a bankközi devizapiacon, az euró késő délután 251,60 és 251,80 forint között tartózkodott. Az uniós fizetőeszköz jegyzése a nap folyamán szűk, 50 filléres sávban ingadozott. Kereskedők viszonylag nagy forgalomról és kiegyensúlyozott kereskedésről számoltak be. Nagyobb volt a mozgás a dollár esetében, amely az amerikai piacok nyitása után folytatta erősödését az euróval szemben, így itthoni jegyzése 212 forint fölé került. Innen kismértékben gyengült, késő délután 211,80 forint körül járt.
Ritkán látott nyugalom uralkodott a másodlagos állampapírpiacon is, lényegében változatlan maradt a hozamgörbe. A három hónapos diszkontkincstárjegyek és a tízéves államkötvények egy-egy bázispontos csökkenését leszámítva változatlan szinten maradtak a referenciahozamok. Tegnap három hónapos diszkontkincstárjegyeket kínáltak aukción, a meghirdetett és elfogadott mennyiség 25 milliárd forint volt. Az ajánlatok 5,91 és 5,70 százalék között szóródtak, az átlaghozam 5,89 százalék volt, ami kismértékben alatta marad a hétfői másodpiaci referenciahozamnak.
Az MNB kéthetes betétállományának növekedése várhatóan enyhíti a likviditásbőséget a hét második felében. Most ugyanis 696 milliárd forintot helyeztek el a bankok a lejáró 426 milliárddal szemben, így 1518 milliárd forinttal újabb csúcsra ért az állomány. Az overnight kamat a bankközi forintpiacon ennek ellenére 10 bázispontos emelkedést követően 5,60–5,70 százalékon állt nap végén.
