BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kivárás gyorsjelentések előtt

2006. február 13. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Úgy tűnt, kivárásra játszottak tegnap a befektetők a Budapesti Értéktőzsdén, vélhetően elsősorban az OTP–Mol páros gyorsjelentésére vártak. A BUX alacsony forgalom mellett oldalazott, a nap elején inkább pénteki záróára fölött járt, míg délután jellemzően alatta tartózkodott. Záráskor 0,2 százalékos mínuszban, 22 446 ponton állt. A 12 milliárd forintot meghaladó forgalom kétharmadát adta a Mol és az OTP, a harmadik helyet pedig az utóbbi időben magabiztosan emelkedő Fotex szerezte meg közel egymilliárd forintos kötési összértékkel.
A blue chipek vegyesen szerepeltek, a mai napon jelentő társaságok veszteséggel míg az MTelekom és a Richter nyereséggel zártak. A vezető részvények közül legrosszabbul szereplő Mol 1,1 százalékkal gyengült, az utolsó papírok 20 860 forinton cseréltek gazdát. Az OTP megúszta kisebb, 0,2 százalékos mínusszal, részvényei 7540 forinton zártak. Az MTelekom jelentése nem hozta nagyon lázba a piacot, de azért a papírok alacsony forgalom mellett 0,4 százalékkal, 964 forintig drágultak. A múlt hetet jellemző folyamatos leértékelődés után emelkedett a Richter árfolyama, szintén 0,4 százalékkal, a nap végén 42 745 forinton cserélt gazdát. A szektortárs, az Egis viszont egészen 30 000 forintig ment fel.
Az FHB várakozásokat alulmúló gyorsjelentésére eladással reagáltak a befektetők, a bankpapír árfolyama 4,7 százalékkal csökkent. Szárnyalt viszont a Fotex, papírjai 6,5 százalékkal lettek drágábbak. A pénteki több mint 90 százalékos erősödés után további 19,4 százalékos pluszt könyvelhettek el a Pannon-Flax tulajdonosai.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet