BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Húzódik a Sasad tőzsdére menetele

2006. február 13. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyelőre tovább húzódik a Sasad Rt. tőzsdére jövetele, legalábbis ez derült ki a Skoglund Holding tavalyi gyorsjelentésében leírtakból. A Skoglund még tavalyelőtt decemberben döntötte el egyesülését a Sasaddal, a többségi tulajdonos Bankár-csoport így próbálta megoldani a Sasad régóta tervezett tőzsdei megjelenését. A Sasad belebújását a Skoglund bőrébe azonban a jelek szerint meggátolják az előbbi kisebbségi részvényesei.
A részvényesek egyrészt megtámadták a Sasad és a Skoglund összeolvadásáról szóló közgyűlési határozatot a Fővárosi Bíróságon, az elutasító döntés után a Fővárosi Ítélőtáblához fordultak, majd az újabb elutasítást követően a Legfelsőbb Bíróságon fellebbeztek. Ez ügyben még nem született döntés az LB-n. A megtámadással egyidejűleg a kisebbségi részvényesek elfogultság miatt kifogást emeltek a Fővárosi Bíróság mint cégbíróság valamennyi bírája ellen, de az Ítélőtábla ezt a kérelmet is elutasította. A kisrészvényesek a törvényességi felügyeleti eljárás mellett normál peres úton is megtámadták az összeolvadásról szóló közgyűlési határozatot, ezt a keresetet első fokon elutasították. A Sasad kisebbségi részvényesei mellett a Fővárosi Főügyészség is bekapcsolódott az eljárásokba, és a Fővárosi Bíróságon törvényességi eljárást kezdeményezett. Ezt a cégbíróság ugyan elutasította, azonban az Ítélőtábla új eljárásra kötelezte alaki hibák miatt.
A peres eljárások lezárultára így egyelőre várni kell. S mivel az átalakulás bejegyzését a Fővárosi Bíróság tavaly áprilisban mindaddig felfüggesztette, amíg a peres eljárások folyamatban vannak, a Sasad tőzsdei megjelenése még jó ideig húzódhat.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet