Gyengüléssel kezdődött a hét a távol-keleti részvénypiacokon, a pesszimizmust szakértők a csökkenő alapanyag- és energiaárakkal magyarázzák. Nem tettek jót a tőzsdéknek a várható monetáris megszorítással kapcsolatos félelmek sem. A japán Nikkei 2,3 százalékkal, 15 877 pontra esett, rosszul szerepeltek a bankok és az olajvállalatok. A nyersanyagárak esése Európában is éreztette hatását, csökkent a bányavállalatok részvényeinek ára. Szakértők szerint a tavaly jól teljesítő nyersanyag- és energiaszektor idén gyengébben szerepelhet, ami kellemetlenül érintené az adott szektorokat felülsúlyozó alapokat.
Folyamatos erősödést követően pluszban zártak a vezető európai börzék, a CAC és a DAX egy, az FTSE 0,5 százalékkal erősödött. Jól szerepeltek az autógyártók, a szektor pozitív teljesítményét Európa legnagyobb gyártója, a Volkswagen alapozta meg. A wolfsburgi társaság létszámleépítéssel kívánja csökkenteni költségeit, amit a befektetők pozitívan értékeltek. A több mint öt százalékkal emelkedő árfolyam Európa többi autógyártójának is jót tett, erősödött a Porsche és a Renault is.
Negatív tartományban tartózkodtak lapzártánkkor az amerikai indexek, a pesszimizmus különösen a technológiai papírok piacára volt jellemző. Ismét felerősödött a további kamatemelés miatti félelem. A Google késő délutánra több mint ötszázalékos mínuszt halmozott föl, a Pfizer pedig kedvezőtlen elemzői minősítés hatására gyengült. Továbbra is erős a dollár, a kurzusa késő délutánra 1,19-ig jutott az euróval szemben.
