BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Van kereslet a külföldi papírokra a BÉT-en is

2006. február 12. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az azonnali részvénypiachoz hasonlóan továbbra is aktívak a befektetők a BÉT által működtetett Xetra-rendszerben. Az ősztől tapasztalható élénkülés szakértők szerint az európai értékpapírpiacok igen jó teljesítményének volt köszönhető, ami még az idei év első hónapjában is kitartott. A kereskedés felfutását az is mutatja, hogy a 18 millió eurós forgalom mellett az indulás óta most először lépte át a havi ezer darabot a kötések száma. Ugyanakkor az egy tranzakcióra jutó átlagos kötésnagyság csökkent, 20 ezer euró alatt maradt.
Ettől függetlenül persze továbbra sem a kisbefektetők üzletelnek itt. Bár a szerződött brókercégek között a hazai piac legnagyobbjai, a Buda-Cash Brókerház, a Concorde Értékpapír, az Erste, az Inter-Európa Bank és az OTP is ott van, a díjak még mindig nem nevezhetők alacsonynak. A költségérzékenyebb spekulánsoknak ilyen szempontból inkább kifejezetten a külföldi online szolgáltatásokra specializálodott brókercégek ajánlhatók. Legutóbb a cseh Fio Pénzügyi Csoport indította el nálunk is szolgáltatását (NAPI Gazdaság, 2006. január 11., 11. oldal). A társaság diszkontáron a meghatározó amerikai (NYSE, Nasdaq, Amex), németországi (Xetra) és csehországi piacokon jegyzett értékpapírokhoz is hozzáférést biztosít.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet