BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyobb nyereség a Hungagentnél

2006. február 12. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tavalyinál magasabb, 159 millió forintos eredményről számolt be pénteki gyorsjelentésében a tőzsde egyik legkevésbé likvid papírjával büszkélkedő Hungagent Rt., így elvileg idén tavasszal is dönthetne osztalékról közgyűlése. A társaság egy évvel korábban még 48 millió forint veszteséget produkált, igaz, ez csak a nemzetközi számviteli szabályok szerint kimutatásban volt így, az MSZSZ szerint 2004-ben is pozitív volt a mérleg.
A cég üzemi eredménye nem sokat változott, 70,9 millió forintra emelkedett a tavalyi 63 millióról, a pénzügyi profit viszont 109 millióra nőtt a korábbi 97 milliós veszteségről.
A veszteséget egy évvel korábban a befektetések valós értékre való leírása okozta, a nagy tételt akkor a Globus-részvények leértékelése jelentette. A cég árbevétele 800 millióról 821 millió forintra nőtt, a minimális bővülés az exportértékesítés felfutásának volt köszönhető. Saját tőkéje 1395 forintra emelkedett részvényenként, aminek akkor lehet jelentősége, ha a részesedését nemrég 90 százalék alá csökkentő legnagyobb tulajdonos nyilvános ajánlatot tenne, s kiszorítani akarná a kisebbségi részvényeseket.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet