BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elmaradt a holtszezon a Linamarnál

A Linamar az egyébként szezonálisan gyenge utolsó három hónapban is nyereséget tudott termelni, ezzel megerősítette a korábbi negyedévek javuló tendenciáját.

2006. február 12. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szezonálisan gyenge és az utóbbi években rendre vaskos veszteséget hozó utolsó negyedévben is 176 millió forint nyereséget tudott termelni a Linamar Hungary Rt., bizonyítva, hogy a tőzsde gépipari cégei közül egyedüliként sikerült kilábalnia az ágazatot hosszú idő óta sújtó válságból. Árbevétele a tervezettnek megfelelően 24 milliárd forintra nőtt, ami az autóalkatrész-üzletág mérsékelt, valamint a mezőgazdasági- és általános gépgyártás 50 százalékos emelkedéséből állt össze. Az utóbbi részarányának növekedése kedvezően hatott a nyereségességre, a bruttó eredmény 47 százalékkal lett több, s meghaladta a hárommilliárd forintot. A közvetett költségek csökkentek (ebben az árfolyamnyereség is szerepet játszott), így az üzemi eredmény több mint ötszörösére, 1,4 milliárd forintra javult. Az adózott eredmény 1,189 milliárd forint (részvényenként 139 forint) lett, ami 120 százalékos emelkedést takar.
Ezzel teljesült a menedzsment 2005-re kitűzött célja: a nyereségesség jelentős javítása az árbevétel mindenáron való növelését erőltető korábbi stratégia helyett. Idén a forgalom mérsékeltebb növekedése mellett továbbra is az eredményjavuláson van a hangsúly, amit a befektetők is kezdenek egyre inkább értékelni: a társaság részvénye az elmúlt egy hónapban az 1500 forintos szintről 1700 forint környékére kapaszkodott.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet