BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak Amerikában volt erősödés

2006. február 12. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár Tokióban és több európai parketten eladói nyomás alakult ki, Amerikában jól zártak a tőzsdék. Japánban részben a növekvő gépipari megrendelésekről szóló makroadat kedvezett az autógyártóknak. A Mazda, a Nissan és a Suzuki is jelentősen erősödött, ám ez nem volt elég ahhoz, hogy a profitkivét miatti süllyedést kompenzálja: az index végül több mint egyszázalékos csökkenéssel zárt. A kialakult eladói nyomást érzékelteti, hogy a Nikkei 225 komponenséből 167 vállalat veszített értékéből. Európa is lejtőre került. A Londonban jegyzett bányacégek egy leminősítés kapcsán indultak lefelé. A gyógyszerszektor képviselői, köztük a GlaxoSmithKline, azután kerültek a vesztes oldalra, miután az elemzők jelezték, hogy a vártnál kisebb eredményt várnak az idén az amerikai Pfizertől.
Amerika rosszul kezdte a pénteki napot, ám a kereskedés második felében megjelentek a vevők. Ez elsősorban annak köszönhető, hogy az olaj hordónkénti ára 62 dollár alá mérséklődött. Jól szerepelt a világ egyik vezető biztonsági szoftvereket gyártó cége, a McAfee is, a remek negyedéves gyorsjelentésének köszönhetően. A többi technológiai részvényre is volt kereslet, az Intel mellett az IBM is drágulással zárt a múlt hét utolsó kereskedési napját. Az euró gyengült a dollárral szemben, az amerikai fizetőeszköz jegyzése több mint félszázalékos izmosodást követően 1,19 körüli szintre erősödött.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet