BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A végén sem lett nyereséges a NABI

2006. február 12. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az utolsó három hónapban sem sikerült nyereségesbe fordulnia a NABI Rt. működésének, így a buszgyártó tavalyi vesztesége 27 millió dollárra nőtt a harmadik negyedév végi 20 millió dollárról. A gyorsjelentés immár vélhetően kevés befektetőt hoz lázba, hiszen a NABI eszközeit azóta egy kockázati tőkealap vásárolta meg, így a tavalyi volt az utolsó év, amelyet a tőzsdén forgó cég buszgyártással töltött.
A tavalyi év a válságkezeléssel telt a csoportnál, júliusban a kaposvári gyárat záratta be a menedzsment, ezután a brit Optare vállalatot értékesítette. Az Optare eladásait figyelembe nem véve a csoport 501 buszt adott el tavaly az egy évvel korábbi 707 darabhoz képest (a brit céget is számolva 1227-ről 851-re csökkent ez a szám), s az árbevétel 242-ről 203 millió dollárra mérséklődött. Az Optare július végéig tartó konszolidálásával együtt 256 millió dollár volt a tavalyi forgalom, az üzemi veszteség 18,7 millió dollárra esett a korábbi 40 millió feletti szintről.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet