BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét itt vannak a külföldiek?

2006. február 9. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lassan morzsolódott le tegnap az euró: az előző napi szintről, 251 és fél forintról indulva délutánra 70-80 fillérrel kerül lejjebb, majd az amerikai piacok nyitása után kevéssel 251 forint felett stabilizálódott. Gyengült a dollár is, az amerikai deviza többször megpróbálta ugyan áttörni a 210 forintot, de végül láthatóan nem sikerült, sőt délután ennél bő fél forinttal alacsonyabb szinten állt. Szakértők egyelőre nem számítanak egyik irányba sem komoly elmozdulásra, az euró már jó ideje 249,50–252 forint között ingadozik, és feltehetően még egy ideig itt is marad.
A másodlagos állampapírpiacon a szerdai hozamemelkedés után kisebb korrekció volt megfigyelhető, a referenciahozamok jellemzően 1–4 bázisponttal mérséklődtek. A 12 hónapos diszkont kincstárjegyek aukcióján a felajánlott és értékesített 40 milliárd forintos csomagra 96 milliárd forintnyi ajánlat érkezett. Az átlaghozam 6,19 százalék lett, ami a szerdai másodpiaci referenciahozamnál csak két bázisponttal volt magasabb. A legalacsonyabb elfogadott hozamajánlat 5,95 százalék, a legmagasabb pedig 6,22 százalék volt. Január vége óta egyébként ismét emelkedésnek indult valamelyest a külföldi befektetők kezében lévő állampapír-állomány, amely a legfrissebb, február 7-ei adatok szerint 2595 milliárd forintot tett ki.
A bankközi forintpiacon nem változott az overnight és a tomnext kamat, az üzletek valamivel hat százalék alatt jöttek létre.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet