BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megjött a forgalom

2006. február 8. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megérkezett a forgalom a Budapesti Értéktőzsdére, ám ennek nem mindenki örülhetett. A BUX 0,36 százalékkal csökkent, miközben csaknem 30 milliárd forint értékben kötöttek üzletet részvényekre. A nap 300 pontos eséssel indult, a 22 ezres határról azonban visszafordult a BUX és végül 22 256 ponton zárt. Délelőtt zuhanórepülést mutatott be a Mol, 20 700 forint alatt is kereskedtek vele, délutánra viszont sikerült 21 ezer forint fölé kapaszkodnia, így csak 0,7 százalékos veszteséggel zárt. Az OTP is gyengén kezdett, de az attraktív JP Morgan-célár megtette a hatását, s délután már a két százalékot közelítette a nyeresége. A 7320 forintig emelkedő árfolyam hatalmas, 11,5 milliárdos forgalommal társult. Az OTP-nek azonban volt mit ellensúlyozni, mert nemcsak a Mol, hanem az MTelekom és a Richter is gyengélkedett.
A telekompapír piacán hatalmas eladó tételek vártak türelmetlenül új gazdára, aminek 2,5 százalékos zuhanás lett a vége, 950 forint alatt is megfordult. A Richterről mindjárt három nem túl kedvező elemzői vélemény is megjelent, ennek hatására 42 500-ig esett, igaz, ehhez képest szépen felkapaszkodott zárásra, s mindössze 1,4 százalékos mínuszban végzett.
Szokatlanul nagy, csaknem hárommilliárd forintos forgalom mellett tartotta a 27 ezer forint alatti szintet az Egis, a kisebbik gyógyszergyár a ma megjelenő gyorsjelentéssel kapcsolatos optimista várakozásoknak köszönhette jó szereplését. Nagy forgalom jellemezte a Fotex és az FHB kereskedését is, az ingatlanpapír változatlan, 625 forintos áron zárt, az új stratégiát bemutató jelzálogbank 2,3 százalékkal erősödött.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet