Élénk és pozitív hangulatú kereskedési napot zárt tegnap a Budapesti Értéktőzsde: 18,5 milliárd forintos forgalom mellett 146 pontot emelkedett az index. Az javulás mögött azonban vegyes mozgások álltak, a vezető részvények közül több árfolyama is csökkent.
A nap egyik nagy nyertese az OTP lett, a teljes forgalom mintegy fele erre a részvényre szólt. Az árfolyam az előző napok nagy eséseit követően hirtelen fordult felfelé, és miközben a nap elején még 7 ezer forint alatt is hozzá lehetett jutni a papírokhoz, a nap végén már 7230 forintot is megadtak érte. A záróárak összehasonlítása így végül több mint 3 százalékos emelkedést mutatott. A többi vezető papír már közel sem szerepelt ilyen jól, a Mol 21 250 forintos záróára minimális csökkenést mutatott, hasonlóan a Richteréhez, amelyért a nap végén 43 800 forintot, 0,3 százalékkal kevesebbet adtak mint az előző napon. Még nagyobbat esett az MTelekom árfolyama, a 977 forintos záróár 1,3 százalékos mérséklődést jelent. A piac legnagyobb nyertese a fentiek ellenére mégsem az OTP lett, hanem az Egis, amely a közelgő gyorsjelentés miatti felfokozott várakozások hatására több mint 4,5 százalékkal, 26 450 forintra emelkedett. Ráadásul úgy, hogy a kereskedés során ennél sokkal magasabban, 27 250 forinton is járt szokatlanul nagy, közel 2 milliárdos forgalom mellett. A BorsodChem és az FHB ehhez képest meglehetősen szerényen szerepelt, néhány százmilliós forgalmuk minimális árcsökkenéssel párosult. A zárószakasznak köszönhetően a nyertesek közé került a Fotex is, amelynek közel 670 milliós forgalma 625 forintos záróárral párosult.
