Tokióban elmaradt csúcsdöntés, a hétfőn még öt és fél éves csúcson járó Nikkei visszaesett a tegnapi kereskedésben, a nagyvállalatok – köztük a Sony, a Toshiba és Fujitsu – botlása nyomán. A mutató lejtmenetét a kiváló eredményt elérő Toyota sem tudta megfordítani. Európában a telekomszektor erősödése és az olajszektor gyengülése volt a meghatározó. A távközlési ágazat papírjainak a KPN gyorsjelentése adott lendületet, a holland cég jegyzése a kedvező negyedéves gyorsjelentés nyomán közel 7 százalékkal megugrott. Az olajár csökkenése miatt azonban a szektor képviselői a vesztes oldalra kerültek, ráadásul a lejtőt meredekebbé tette a British Petrol beszámolója. A Londonban jegyzett olajcég eredménye a várakozások alatt maradt, ez pedig eladói nyomást generált. A BP mellett több szektortárs, a Royal Dutch Shell és a Total is gyengült. London végül veszteséggel, Frankfurt azonban minimális pluszban zárt.
A Wall Street a General Motorstól volt hangos. Az autómamut közölte: felére csökken az osztalék, és a menedzsment fizetését is jelentősen mérséklik. A bejelentés nem tetszett a piacnak, a GM-papírok árfolyama több mint 1 százalékkal süllyedt. Ugyancsak veszített értékéből a Toll Brothers, a lakásépítéssel foglalkozó cég ugyanis figyelmeztetést tett közzé, amely szerint az eladások elmaradnak a várttól. Volt példa drágulásra is, a kiváló eredményekről beszámoló Walt Disney jelentősen erősödött. A dollár gyengüléssel kezdte a tegnapi napot, aztán irányt váltott: euróhoz mért árfolyama az 1,2010-es szintről 1,1970-ig izmosodott.
