BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyereséget realizált a Pannonplast-nagytulajdonos

2006. február 5. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt hónapok látványos árfolyam-emelkedése után a jelenlegi, tartósan kétezer forint feletti szinten már a Pannonplast-nagytulajdonosok is hajlandóak megválni részvényeiktől. A magyar tőkepiacon igencsak aktív Berenberg Global Opportunity alap már több tőzsdei társaság tulajdonosai között feltűnt, és jelenleg is nagyobb részesedése van a Synergonban –, januárban 36 ezer darab részvénytől vált meg, így befolyása a december 31-én regisztrált 5,61 százalékról 4,75 százalékra, 200 ezer részvényre csökkent. A svájciaknak komoly szerepük volt a műanyagipari társaság menedzsmentjének leváltásában két évvel ezelőtt. A Berenberg a Lazarus Vagyonkezelő Rt.-vel közösen rendkívüli közgyűlésen 2004 szeptemberében több másik befektetési alap segítségével lényegében átvette a hatalmat a Pannonplast felett. A társaság az elmúlt időszakban látványosan javított eredményén, igaz, ez eddig abban merült ki, hogy a többmilliárdos veszteséget 2005-re 200 millió forintra mérsékelték. A piac azonban már ezt is díjazta, az akkori, 1200–1500 forint közötti árfolyamhoz képest a mostani árszint már tisztes nyereséget hozott azoknak, akik bíztak a talpra állásban.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet