BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteséges a New York-i tőzsde

2006. február 2. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem sikerült jól az utolsó negyedéve a New York-i Értéktőzsdének, a börzeüzemeltetés vesztesége 20,3 millió dollár lett, szemben az egy évvel korábbi, közel 10 millió dolláros pozitív eredménnyel. A gazdálkodással alapjában nem volt gond, a bevételek jól alakultak, és több új bevezetésre is sor került. Az elmúlt hónapokban mintegy 80 új termék jelent meg a parketten, ennek körülbelül a fele ETF (Exchange Traded Fund) volt, ami mutatja, hogy az ilyen alapok iránt továbbra is töretlen az érdeklődés. Az ősszel a Budapesti Értéktőzsdén is elindul az első ilyen termék, a BUX-alapú ETF kereskedése (NAPI Gazdaság, 2006. január 26., 13. oldal). A probléma inkább az volt, hogy a vártnál jóval magasabb költséggel jár a NYSE számára az egyik legjelentősebb amerikai elektronikus piacot üzemeltető Archipelago Holdings Inc. feletti hatalomátvétel. A felmerült 23,6 millió dollárból ugyanis 17 és fél milliót tett ki egy az ügylettel kapcsolatos peren kívüli egyezség, amire azért volt szükség, mert a tőzsdetulajdonosok egy része bíróság elé citálta a menedzsmentet, mivel szerintük az előnytelen üzletet kötött – írja a Reuters. Ennek a tranzakciónak a lezárására néhány héten belül sor kerül, miután az amerikai értékpapír-felügyelet is áldását adja az ügyletre.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet