BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyógyszerhossz

2006. február 2. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Reggel emelkedett néhány száz pontot a BUX, majd a kereskedés végéig fenn is maradt, így végül 194 pontos erősödéssel zárta a napot a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A Mol és a Richter piacán bonyolították le ezúttal a legnagyobb forgalmat. Az olajpapír 21 405 forintos szintről emelkedett 21 620 forintig 6,7 milliárdos forgalom mellett. A Richter a jelek szerint a teljes gyógyszerszektort érintő optimizmusnak „esett áldozatul”, az Egishez hasonlón 3 százalékot meghaladó mértékben drágult. Ez az emelkedés a Richternél 44 950, az Egisnél történelmi csúcsra 25 990 forintig hajtotta fel az árfolyamot. Az OTP-nél viszont megszakadt a hét közepén jött hegymenet, a banki részvény 23 forintos csökkenés után 7223 forinton zárt. Az FHB-nál is kifulladt a rali, a kisebbik bank részvényei a nap elején még 1530 forinton jártak, az utolsó kötésekben azonban már csak 1500 forinton lehetett túladni rajtuk. A BorsodChem is a nap kezdetén teljesített jobban, délután már korrigált, záróára 5 forinttal alacsonyabb lett a szerdai zárásban kialakulthoz képest.
A Domusra tett, meglehetősen szerény eredménnyel zárult vételi ajánlat lejárta meglepő módon jót tett a Fotex árfolyamának. Már második napja szárnyalt az ingatlancéggé avanzsált birodalom részvénye, az 500 forint körüli tartományt alaposan maga mögött hagyva 560 forintig ugrott a jegyzés.
Jól szerepeltek a szoftvercégek részvényei, a Synergoné 3,7, a Graphisofté másfél százalékkal ért többet csütörtökön, a nap végén, mint szerdán. Eladók érkeztek a forintos papírok közé süllyedt NABI piacára, a buszrészvény 56 forinton állt fél ötkor, ez közel 10 százalékos zuhanás.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet