Története ötödik legnagyobb forgalmával zárta a elmúlt hónapot a BÉT – olvasható a tőzsde tegnap közzétett összesítésében, amelyből kiderül az is, hogy helyreállt a rend a brókerrangsorban. A brókercégek januárban 845,6 milliárd forint – duplikált – forgalmat bonyolítottak le, s leszámítva a tavaly decemberi Mol-óriáskötést, az idei január a negyedik legjobb hónapnak számítana.
A brókercégek teljesítményét böngészve kiderül, a decemberi toplistát az említett Mol-kötés nélkül is vezető ING visszacsúszott a hetedik helyre, s a pozíciót visszavette a tőzsde forgalmi rangsorának szinte állandó első helyezettje, az Erste Befektetési Rt. Mögötte a 150,1 milliárd forintos forgalmat felmutató K&H Equities végzett, a bronzérem pedig a Concorde-ot illeti, amely 105,9 milliárd forint értékű tranzakció megkötésében segédkezett januárban. A decemberben a dobogó legalsó fokára felkapaszkodó HVB múlt havi 77 milliárd forintos forgalma a negyedik helyre volt elegendő, a Cashline ettől 12 milliárd forinttal elmaradó értékkel az ötödik helyet szerezte meg.
Az azonnali piac forgalmának legnagyobb részét továbbra is a részvények adták, 846 milliárdos duplikált forgalmuk mellett eltörpült az állampapírok 15 milliárdos és az egyéb hitelpapírok 28 milliárd forintos forgalma.
A határidős szekcióban a közel 220 milliárdos forgalmú a BUX-piacon a megszokott módon a Buda-Cash szerezte meg az első helyet közel 76 milliárdos forgalmával, itt az Erste a második helyre szorult, a harmadik helyet az Equitas szerezte meg. A részvényhatáridők tekintetében viszont már az Erste volt a vezető helyen, a 225 milliárdos összforgalomból közel 45 milliárdot produkált, itt a Buda-Cash 38,5 milliárdos forgalma csak a második helyre volt elég.
A BÉT-en csak három hónapos múltra visszatekintő gabonaszekció alig több mint 2,5 milliárd forintos összforgalmából most is az Agrokont szerezte meg az első helyet 1,2 milliárdos teljesítménnyel.
