A délelőtti kisebb visszaesés után a BUX nem mutatott komoly elmozdulást a tegnapi záróértéktől. A zárás előtt másfél órával azonban a vevők kerültek többsége, sőt a kereskedés végén egy látványos megugrásnak köszönhetően végül közel 170 pontos plusszal búcsúzott az index. A Mol kivételével valamennyi vezető részvény emelkedett. Az MTelekom több mint két százalékkal drágult, és 999 forinton cserélt gazdát az utolsó kötésben, de a végére az OTP kurzusa is másfél százalékos többlettel, 7250 forinton zárt. A gyógyszerpapírok közül a Richter 145 forintos többlete, amely után végül 43 500 forinton fejezte be a napot, ugyan inkább csak stagnálást jelent, a szektortárs Egis viszont több mint 3 százalékkal javított, és
25 175 forintra emelkedett a kurzusa. A már említett olajpapír ellenben szembe ment a trenddel, és a nap végén 145 forintos csökkenéssel, 21 405 forinton állt. A BorsodChem árfolyama továbbra is inkább oldalazva mozog, szerdán éppen felfelé vette az irányt, miután, 15 forinttal többet, 2565 forintot adtak érte a nap végén. Ennél jobban örülhettek a Fotex és a Linamar részvényesei, mert bár a Domus-ajánlat nem igazán sikerült a tervek szerint Várszegi Gábor cégének, az 519 forintos záróár közel 5 százalékos részvényárfolyam-emelkedést jelent. Hasonló mértékben nőtt a Linamar jegyzése is, a gépipari cég 1700 forinton forgott a zárásban. A Pannonplast előző nap közzétett eredményszámait szerdára láthatóan már elfogadta a piac, legalábbis a korábbi esés után 2300 forint maradt a kurzus. Tovább esett viszont a Globus jegyzése, a hétfőn közzétett, milliárdos veszteségről szóló előrejelzés még tegnap is 6 százalékkal vitte lejjebb az árfolyamot.
