A Danubius az erdélyi Szovátán lévő szállodájában a foglaltság 10 százalékpontos javulását várja a Malév január közepén indított marosvásárhelyi menetrend szerinti járatától – adta hírül az MTI. Betegh Sándor vezérigazgató a hírügynökségnek elmondta, hogy így a szovátai szállodák foglaltsága a tavalyi 50 százalékról várhatóan 60 százalékra emelkedik. A Danubius romániai szállodája tavalyi vendégeinek 50 százaléka román, 30 százaléka magyar volt, a többi szállóvendég pedig orosz, ukrán, német és angol. A szállodatársaság egyébként közös marketingtevékenységet végez a magyar nemzeti légitársasággal – tette hozzá Betegh Sándor.
A szovátai szállodák tulajdonosa a Salina Invest SA, amely 57 százalékban a Danubius Hotels, 43 százalékban a Corvinus Rt. tulajdonában van. A szálloda három házban üzemel, közülük egyet már teljes egészében felújítottak az egyik fürdővel együtt. Erre a privatizációban vállalt 5 millió dollárral szemben 7,5 millió dollárt költött a Danubius. Egy másik fürdő rekonstrukcióját az idén végzik el. További két ház felújítását – ami összesen 5,5 millió dollár költséget jelent – a foglaltság tükrében tervezi a szállodatársaság. Betegh Sándor elmondta, hogy a Danubius menedzsmentje folyamatosan figyeli a lehetséges akvizíciós célpontokat, jelenleg elsősorban Szlovéniára összpontosít. A Danubius Hotels tavalyi gazdálkodásáról a vezérigazgató nem nyilatkozott.
