BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Limittel zuhant a Globus

2006. január 31. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A régiós tőzsdemutatókkal megegyező irányban, de azokhoz képest mérsékelt, egyszázalékos csökkenéssel fejezte be a kereskedést a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A parketten 17 milliárdot meghaladó forgalmat bonyolítottak le a brókerek.
A közel 6 milliárdos forgalmával legnagyobb értékben gazdát cserélő Mol árfolyama a BUX-ot meghaladó arányban csökkent 21 550 forintra. A másik nagy, az OTP – ennél valamivel kisebb forgalommal – még nagyobb mértékben, több mint 2 százalékkal esett vissza 7150 forintra a nap végére.
Sokkal jobban szerepelt a gyógyszerszektor, az Egis majd fél százalékkal emelkedett, miközben a nagyobbik szektortárs Richter
43 355 forintos záróárfolyama gyakorlatilag nem tükröz változást. Csökkent viszont a Magyar Telekom, igaz, kevesebb mint egy százalékkal. A blue chipek közül legjobban a BorsodChem szerepelt, de záróárának egy százalék alatti emelkedése csupán a hetek óta felső határnak számító 2550 forintos szint tartásához volt elég, a papír forgalma pedig a 150 millió forintot sem érte el. Az FHB 1449 forintos záróára még ennél is kisebb mértékű emelkedést jelent.
A kisebb papírok piacán már nagyobb veszteségeket is mutatott a tőzsdei lista. A jó gyorsjelentés ellenére – vagy talán éppen azért – a Pannonplast árfolyama több mint két százalékkal esett. Ennél is jobban gyengült a Danubius és a TVK kurzusa, de leginkább a tegnapelőtt profitfigyelmeztetést közzétevő Globus zuhant, a konzervágyi papírok esését csak a 15 százalékos limit állította meg.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet