Szabó Lajos MSZP-s és Bőhm András SZDSZ-es honatya részéről megérkezett az országgyűlés elé az a törvényjavaslat, amely kijavítaná a január elsején életbe lépett új tőkepiaci törvény (tpt.) egyik meglehetősen buta hibáját. A hiba az új tpt.-ben az, hogy nyilvános vételi ajánlatokat szabályozó rendelkezések életbelépésének időpontjául érthetetlen okokból május 20-át tűzték ki a törvényhozók, ugyanakkor a nyilvános vételi ajánlatok lezárása vonatkozó korábbi passzusok már december 31-én hatályukat vesztik. Ez azt eredményezi, hogy ebben az időszakban megtett nyilvános vételi ajánlatokban a 90 százalékos küszöböt átlépő befolyásszerző nem élhet a kiszorítás jogával, de a kisebbségi részvényesek sem ajánlhatják fel papírjaikat az ajánlat lezárulta után.
Az Antenna-ajánlat során a Swisscom jogászai úgy értelmezték a rendelkezést, hogy minden kiszorítás szerves része az előtte megtett vételi ajánlatnak, s így arra azok a szabályok érvényesek, amelyek az ajánlat tételének időpontjában voltak hatályosak. Az elmúlt években persze már napvilágot láttak olyan érvelések is, amelyek a kiszorítást nem tekintették az ajánlati folyamat szerves részének.
A most benyújtott módosító indítványok a négy és fél hónapos űrt úgy kívánják áthidalni, hogy az átmeneti időszakra visszaemelnék a tőkepiaci törvény régi rendelkezéseit a hatályos szabályok közé. Ha sikerül elfogadtatni a módosítást, akkor várhatóan február végétől életbe léphetnek ismét a régi szabályok, s életben is maradnának egészen május 20-áig.
