BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pihenő a rally után

2006. január 30. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mérsékelt mozgást mutattak az irányadó európai indexek az elmúlt három nap fékevesztett tempója után. A DAX 0,2 százalékot emelkedett, FTSE–100 0,1, a CAC pedig 0,4 százalékkal esett. Az indexeket piacmagyarázók szerint a pénteki európai zárás után jelentősen dráguló olaj fogta vissza, egyre többekben merül föl ugyanis, hogy ha ez így folytatódik, az előbb-utóbb visszaveti majd a vállalati eredményeket. Nem vonatkozik persze mindez az olajszektorra, amely remekül teljesített az Exxon Mobil gyorsjelentése után. A világ legnagyobb, texasi székhelyű olajcége 27 százalékkal növekvő, 10,7 milliárd dolláros nyereséget ért el a negyedik negyedévben. A BP 2,5, a Total 0,8 százalékkal emelkedett.
Az acéliparban tovább tart a felvásárlási spekuláció, az Arcelor és a Salzgitter 4,2 százalékkal, a Mittal 7,5 százalékkal ment fel.
Az olajár-emelkedés vesztese leginkább a vegyipar, kisebb- részt a légi közlekedés lehet, ennek nyomán a BASF egy, a Ciba 1,9 százalékot esett, a British Airways pedig másfelet. A végre nyereséget felmutató Fiat egy százalékot drágult, a távközlési cégek a Vivendi Universal gyorsjelentésének hatására gyengültek.
Az amerikai indexek minimális pluszban voltak lapzártánkkor, a jó gyorsjelentéseket ellensúlyozta a mai kamatdöntés elbizonytalanító hatása. Az euró 1,2088 dolláron állt, egy dollár 117,54 jent ért este. Az arany ára jelentősen emelkedett, februári határidőre 564 dollár fölött állt.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet