Mérsékelt mozgást mutattak az irányadó európai indexek az elmúlt három nap fékevesztett tempója után. A DAX 0,2 százalékot emelkedett, FTSE–100 0,1, a CAC pedig 0,4 százalékkal esett. Az indexeket piacmagyarázók szerint a pénteki európai zárás után jelentősen dráguló olaj fogta vissza, egyre többekben merül föl ugyanis, hogy ha ez így folytatódik, az előbb-utóbb visszaveti majd a vállalati eredményeket. Nem vonatkozik persze mindez az olajszektorra, amely remekül teljesített az Exxon Mobil gyorsjelentése után. A világ legnagyobb, texasi székhelyű olajcége 27 százalékkal növekvő, 10,7 milliárd dolláros nyereséget ért el a negyedik negyedévben. A BP 2,5, a Total 0,8 százalékkal emelkedett.
Az acéliparban tovább tart a felvásárlási spekuláció, az Arcelor és a Salzgitter 4,2 százalékkal, a Mittal 7,5 százalékkal ment fel.
Az olajár-emelkedés vesztese leginkább a vegyipar, kisebb- részt a légi közlekedés lehet, ennek nyomán a BASF egy, a Ciba 1,9 százalékot esett, a British Airways pedig másfelet. A végre nyereséget felmutató Fiat egy százalékot drágult, a távközlési cégek a Vivendi Universal gyorsjelentésének hatására gyengültek.
Az amerikai indexek minimális pluszban voltak lapzártánkkor, a jó gyorsjelentéseket ellensúlyozta a mai kamatdöntés elbizonytalanító hatása. Az euró 1,2088 dolláron állt, egy dollár 117,54 jent ért este. Az arany ára jelentősen emelkedett, februári határidőre 564 dollár fölött állt.
