Hamar jött a megkönnyebbülés az S&P magyar államadósságra vonatkozó negatív kilátásainak csütörtöki közzététele után. Az aznapi 354 pontos zuhanást követően pénteken már szinte elözönlötték a vevők a parkettet, és – különösen az előző nap nagyobbat eső részvényekből – rendesen bevásároltak. Ennek köszönhetően az index a nap végére több mint 565 ponttal, azaz majdnem 2,6 százalékkal emelkedett. A forgalom meghaladta a 20 milliárd forintot.
A kereskedés húzóerejét egyértelműen az OTP adta. A legnagyobb magyar bank részvényeinek több mint 8 milliárdos forgalma volt, ára pedig az előző napi 7099 forintos záró árfolyamhoz képest kis híján 300 forinttal, 7395 forintra emelkedett. Majdnem ilyen jól szerepelt a Richter is, a gyógyszergyár részvénye szintén mintegy 4 százalékkal javult. A szektortárs Egis piaca ehhez képest nagyon nyugodt volt a maga szerény emelkedésével. A Mol záróára sem változott jelentősen, kereken 22 ezer forintos nap végi kurzusa alig több mint egyszázalékos emelkedést jelent, míg a BorsodChem hasonló mértékű csökkenéssel zárta a napot.
A kisebb társaságok részvényei közül a Fotex és az FHB vitte el a pálmát 4 százalék feletti emelkedéssel, illetve jóval kisebb forgalom mellett, de jól szerepelt az Elmű is, amelyért újra 35 ezer forint körüli árat adtak a vásárlók. A Pannonplastra viszont egyáltalán nem hatott a jó hangulat, a papír 57 milliós forgalom mellett két és fél százalékkal esett.
