BUX 138960.55 -0,24 %
OTP 45250 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem emel többet a Fed?

Vaskos plusszal zárták a pénteki kereskedést a világ legfontosabb tőzsdeindexei. Amerikában a kedvező gyorsjelentések mellett az is felfelé hajtotta a mutatókat, hogy sokak szerint a várakozásoknál gyengébb GDP-adat nyomán vége szakad a Fed kamatemelési sorozatának.

2006. január 29. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tokióban 3,6 százalékos erősödéssel ötéves csúcsra ugrott az irányadó index a Sony száguldása és a technológiai papírok erősödése miatt. Az európai színpadon az acéliparról szólt a nap: a Mittal Arcellorra tett ajánlata előbbi cég részvényeinek árfolyamát több mint 5 százalékkal hajtotta fel, utóbbi papírjai pedig közel 30 százalékot ugrottak. A Mittal egyúttal közölte, hogy a német ThyssenKrupp AG-val megállapodott arról, hogy az ügylet sikere esetén ez utóbbi veheti meg tőle a kanadai Dofasco acélműveket, amely egyébként a napokban fogadta el az Arcelor ajánlatát. A német társaság erre 8 százalékkal erősödött, így a frankfurti tőzsde legjobbja lett. Londonban a P&O imponáló drágulását érdemes kiemelni, a cég jegyzése azt követően emelkedett, hogy a véglegessé vált: a kikötőüzemeltetőnek a Dubai Ports World személyében új tulajdonosa lesz. Az európai mutatókra nem lehetett panasz, 1–1,8 százalékkal kerültek feljebb.
Az USA-ban is jókora többlettel végeztek az indexek. Ebben szerepe volt a Microsoftnak és a Procter & Gamble-nek, mindkét cég gyorsjelentését kedvezően fogadta a piac. Utóbbi cég elsősorban új szerzeményének, a Gillette-nek köszönhetően 30 százalékkal, közel 2 milliárd dollárra növelte eredményét. Emellett az is segítette a mutatók erősödését, hogy a vártnál gyengébb GDP-adat miatt sokan azt várják, hogy a Fed megszakítja a kamatemelési sorozatot.
A dollár valamivel erősödött az euróval szemben, a keresztárfolyam 1,21 alá került.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet