Tegnapi mindenki vásárolni akart a világ tőzsdéin. Már a távol-keleti események is bizakodásra adtak okot, a tokiói tőzsdeindex a profitprognózisán javító Sony és a Yamaha Motor szárnyalása nyomán másfél százalékkal erősödött, s pluszt ért el a dél-korai index, a Kospi is. Az európai emelkedést a Siemens vezette: bár a német óriásvállalat nettó nyereségcsökkenéséről adott számot negyedéves gyorsjelentésében, a számok grandiózus rendelésállományról is tanúskodtak, ami igencsak vonzóvá tette a részvényt. A Siemens árfolyama évek óta nem látott szintre erősödött, a több mint hatszázalékos drágulásnak fontos szerepe volt abban, hogy a frankfurti DAX jókora többlettel zárja a csütörtöki kereskedést. A Siemens okozta eufóriát elhalványította a Nokia, a finn mobiltelefon-gyártó beszámolójára ugyanis kedvezőtlenül reagált a piac, így árfolyama csökkent.
A West LB befektetési bank szakértői tegnap sem voltak tétlenek, míg szerdán a DaimlerChryslert minősítették fel, csütörtökön az ipari gázok gyártásával is foglalkozó Lindének adtak jobb osztályzatot, ami meglátszott a cég árfolyamán is, több mint egy százalékkal feljebb került. Az autószektor ott folytatta, ahol előző nap abbahagyta: a francia autógyártók mellett a már említett DaimlerChrysler és a Volkswagen is jókora erősödéssel zárt. A jó hírek nyomán mindenhol jelentős plusszal zártak ez európai mutatók.
Amerikában is jól indult a nap, ebben a jó makroadatok mellett az olajár valamelyes csökkenése és a kedvező vállalati eredmények játszottak szerepet. A Caterpillar például ötödével növelte eredményét, az adat pedig 1,5 százalékkal az árfolyamot. Erősödött emellett a Verizon és a Honeywell is. A Nokiához hasonlóan Amerikában is volt kivétel, az múlt év utolsó negyedében ötmilliárd dolláros mínuszt összehozó General Motors részvénye több mint hat százalékot veszített értékéből.
A dollár erősödött az euróval szemben, a korábbi 1,2280-as kurzus lapzártánkra 1,2240 alá került.
