BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szerbiában tárgyalt a Mol

Belgrádban tárgyaltak földgázügyben a Mol vezetői. A delegációban a cég alelnökeként részt vevő Csányi Sándor az OTP szerbiai privatizációs elképzeléseiről is beszélt.

2006. január 25. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hernádi Zsolt, a Mol Rt. elnök-vezérigazgatója Belgrádban az oroszországi gázszállítások korlátozása miatt előállt helyzetről, illetve a magyar vállalat és a szerbiai gázszolgáltató közötti, immár idejétmúlt szerződés megújításáról tárgyalt Vojislav Kostunica szerbiai miniszterelnökkel, Dragumir Naumov energiaipari miniszterrel, illetve a Srbiagas vezetőjével. Az elnök-vezérigazgató által vezetett küldöttség megbeszélésein szó esett a Mol Rt. és a NIS-hez tartozó Srbiagas együttműködéséről.
Hernádi szerint meg kell újítani a két vállalat között fennálló, 1998-ban kötött szerződést, mert a körülmények azóta megváltoztak és a mostani megállapodás már nem alkalmas Szerbia zavartalan gázellátására. Szerbiának ugyanis szezonális ellátási problémái vannak, aminek megoldásában segíthetne egy új gáztároló építése (nem is feltétlenül Szerbiában). Ehhez a Mol Rt. szívesen nyújtana támogatást. A Mol-vezér kifejtette, hogy a gázzal kapcsolatos kérdésekben már politikai döntésekre van szükség, mivel a térségben az országok egy forrásból, egyetlen ellátási útvonalon kapják a gázt. A delegációban a Mol alelnökeként részt vett Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója is, aki az MTI-nek azt mondta, hogy a tárgyalásokon kitértek az OTP szerbiai privatizációs elképzeléseire is.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet