BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sok pénz ment biztosra hat százalékon

2006. január 24. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Erős ellenállási szintnek mutatkozik a 250 forintos euró a bankközi devizapiacon. Az elmúlt hetekben időről időre sikerült ugyan áttörni ezt a határt, de tartósan nem gyengült ez alá az uniós deviza. Nem volt ez másképp tegnap sem, a 249,70–249,80 forintos hétfői zárás után délelőtt ennél megint 30-40 fillérrel magasabban állt az euró, majd a nap végére ismét az előző napi érték volt a mérvadó. A dollár is hasonló pályát írt le, a napi maximumot jelentő 204 forint elérése után ismét 203,40–203,60 forintig süllyedt.
A másodlagos állampapírpiacon mindössze 1–3 bázisponttal mozdultak el a referenciahozamok, a hosszabb futamidőket emelkedés, míg a rövid oldalt csökkenés jellemezte. Az itteni csendes pihenőhöz képest jóval nagyobb volt az érdeklődés a diszkontkincstárjegyek aukcióján. A három hónapos papírokból a felajánlott 25 milliárdos csomagra 96 milliárd forintnyi vételi ajánlat érkezett az elsődleges forgalmazóktól. Az értékesítés átlaghozama 5,90 százalék lett, ami némileg elmarad a másodpiaci értéktől.
Rövid távon azonban továbbra is a jegybanki betét a legjobb befektetés. A hatszázalékos alapkamatot fizető állomány így nem is csoda, hogy folyamatosan nő. Ezúttal mintegy 694 milliárd forintot helyeztek el a pénzintézetek, amivel a betétállomány 1381 milliárd forintra nőtt, ez nem sokkal marad el az eddigi abszolút rekordtól. A bankközi forintpiacon persze ez szűkülő likviditást jelent majd az elkövetkező napokban, aminek első jeleként az overnight és a tomnext kamatszint mintegy fél százalékponttal, 5 és fél százalék fölé emelkedett.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet