Az MNB változást nem hozó kamatdöntése és annak indoklása nem látszott különösebben hatni a hazai piacokra, ahol a hangulat optimista volt és maradt. A múlt hét közepi forintgyengülés már a múlté, az akkori 252 forintos magasságból az euró árfolyama tegnap délutánra 249,80 forintig süllyedt. A hazai deviza erősödése folyamatos volt, napon belül bő egy forinttal került lejjebb a kurzus. Az elmúlt hetekben többször is 250 forint alá süllyedt az euró a bankközi devizapiacon, de ez egyszer sem bizonyult tartósnak. Szakértők szerint erre most is csak akkor van esély, ha a dollár tovább gyengül az euróval szemben, vagy pedig a zloty erősödése magával húzza a forintot is. Az árfolyamok hétfői alakulása mögött ugyanis az amerikai fizetőeszköz állt, a dollár olcsóbb lett a nemzetközi piacokon is, nálunk pedig a múlt heti 207 forint feletti kurzus után 203 és fél forintig esett.
A másodlagos állampapírpiacra továbbra is a hozamok lassú lemorzsolódása jellemző, igaz, ehhez komoly forgalom most sem párosult. A referenciahozamok többsége mindössze 1-2 bázisponttal változott, de az egyéves futamidő ezúttal már hat bázisponttal mérséklődött. Az ÁKK e heti aukcióin ezúttal a diszkontkincstárjegyek lesznek a szereplők, a 3, 6 és 12 hónapos papírokból a meghirdetett mennyiség 25, 35, illetve 40 milliárd forint lesz. A bankközi forintpiacon az overnight kamat 5 százalék, a tomnext kamat pedig 5,50 százalék közelében maradt.
