BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elérte a célárat az Egis

2006. január 23. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt két hónapban felmutatott 16 százalékos emelkedés után lényegében elérte a K&H Equities által megállapított 25 307 forintos fair-értéket az Egis árfolyama, így (24 800 forintos árfolyamnál) vételről tartásra módosította a papírra adott ajánlását a brókercég. Jánosi Barbara elemző megjegyzi, hogy a társaság működési környezete nem változott érdemben: a dollár gyengült ugyan az utóbbi időben, de az árfolyam elég hektikus, és az egész éves dollár/forint cél nem forog veszélyben. Így a K&H eredményvárakozása sem változott. Megszüntették viszont a DCF-modellben eddig alkalmazott ötszázalékos likviditási diszkontot, mivel 2005 második félévében az Egis-részvények forgalma a duplájára emelkedett. Így nőtt 25 307 forintra a fair-érték.
A nagyobbik gyógyszergyártó, a Richter Gedeon eredményére vonatkozó várakozását 3,7 milliárd forinttal emelte a Raiffeisen Centrobank. Bernd Maurer elemző a Forest Laboratoriestől a Richternek átutalt, a korábban vártnál magasabb összegre tekintettel (Napi Gazdaság, 2005. január 20., 13. oldal) változtatott várakozásán, amely így 2005-re 42,156 milliárd forintra nőtt. Ez azonban nem módosított a részvény tartás ajánlásán és maradt az eddig érvényes, 39 800 forintos célár is.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet