BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egy üzlet mindent vitt

2006. január 22. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szokásos pénteki pangás ellenére mégiscsak tartogatott némi izgalmat a múlt hét utolsó kereskedési napja. A forinterősödés önmagában nem lenne meglepő, de a bankközi devizapiacon lényegében percek alatt esett közel egy forinttal az euró árfolyama. Az uniós fizetőeszköz 251,50 forintról 250,50 forintra zuhant, és innen már nem is mozdult el igazán a nap hátralévő részében. A piaci pletykák szerint egy nagy amerikai bank jelentős értékű tranzakciója (stop-loss megbízása) állt a háttérben, ez tette lejjebb az árfolyamokat. A dollár is gyengült, kisebb megingásokkal folyamatosan esett, délután 207 és 207,50 forint között mozgott, ami szintén egyforintos leértékelődés az egy nappal korábbi záróértékhez képest. A héten a monetáris tanács kamatkérdéssel foglalkozó mai ülése, holnap pedig a lengyel költségvetés parlamenti vitája befolyásolhatja a forint árfolyammozgását. A piac nem számít arra, hogy a jegybankárok hozzányúlnak a szeptember óta 6 százalékos jegybanki alapkamathoz, de a döntéshez fűzött kommentár érdekes lehet.
A másodlagos állampapírpiacon a korábbi napok eladási hulláma lecsengeni látszott, a referenciahozamok inkább stagnáltak, igaz, volt két éles kivétel, a hároméves államkötvény referenciahozama 8 bázisponttal, 6,51 százalékra csökkent, a 15 évesé viszont 4 bázisponttal, 6,66 százalékra emelkedett.
A bankközi forintpiacon mintegy negyed százalékponttal, öt százalék közelébe esett az overnight és a tomnext kamatszint, a 20-ai adófizetés után egyelőre van elég pénz a piacon.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet