A Mol–E.On ügylet után E.On–Gazprom ügylet következhet – derült ki az MTI tudósításából. Eszerint a Gazprom szóvivője megerősítette azt a korábbi értesülést, hogy a két cég magyarországi együttműködésről – konkrétan az E.On Moltól vásárolt gázcégeiben való részesedésszerzésről – is tárgyal. A hír szárnyra kapásáért valószínűleg Alekszandr Medvegyev Gazprom-alelnök felelős, aki egy berlini konferencián beszélt erről, illetve az oroszországi Juzsno-Russzkoje olajmező kiaknázásában való együttműködésről folyó tárgyalásokról.
A tárgyalások ténye önmagában egyáltalán nem meglepő, hiszen ahhoz, hogy az E.On megvehesse a Moltól a Gázellátó és Gáztároló Rt. mellett szintén az ügylet tárgyát képező Panrusgaz felét is, meg kell szerezni az orosz gázkitermelő óriás hozzájárulását is. A Gazprom tehát legalábbis az E.Onnal szemben jó alkupozícióba került és ezt vélhetően ki is fogja használni. Egyelőre nem közölték azonban azt, hogy ez milyen módon történne, így nyitott kérdés, hogy a Gazprom szerezhet-e valamilyen tulajdonrészt az E.On új magyarországi szerzeményeiből, vagy esetleg az E.On kapna valamit Oroszországban. A Mol részéről mindez csupán annyiban érdekes, hogy a közte és az E.On Ruhrgas International között született ügylet lezárását ne akadályozza meg, ez azonban nem is valószínű.
