BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra felfedezték a Molt

2006. január 19. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az év elejei bizonytalankodás után, úgy tűnik, magára talált a Mol és vele együtt a Budapesti Értéktőzsde is. Tegnap a kereskedés csúcspontján 500 pontot is meghaladó emelkedés mellett közel 42 milliárdos forgalmat bonyolítottak le a brókerek, ami több mint kétszerese az idei év átlagos napi forgalmának. A kereskedés vezető erejét az egymagában 22 milliárd forintnyi üzletkötést generáló Mol adta, amely az elmúlt napokban még egy állítólagos nagy eladónak köszönhetően alig valamivel 20 ezer forint fölötti áron is megvásárolható volt. Tegnapra a rengeteg vételi megbízás több mint ezer forinttal hajtotta fel az árat, ami majd ötszázalékos emelkedést és pár forint híján 22 ezer forintos záróárat jelentett.
Szokatlanul nagy, több mint 11 milliárdos forgalma volt az OTP-nek is, a bankrészvény most azonban kimaradt a hosszból, 7403 forintos záróára félszázalékos csökkenést jelentett. A többi blue chipre viszont nem lehetett panasz, a Richter 2,5 százalékos emelkedés után újra 42 ezer forint fölött forgott, a MTelekom pedig közel két százalékkal javulva egy forinttal ezer forint fölött zárta a napot. Másfél százalékos erősödést követően az FHB is elérte az 1400 forintos árfolyamszintet.
Igazi meglepetéssel azonban a Fotex szolgált. A lassan ingatlantársasággá átalakuló kereskedelmi holding részvényei megelégelték a több napja tartó stagnálást és miután egyszer már tesztelték az 500 forintos árfolyamszintet, most határozottan áttörték azt és 529-ig meg sem álltak. Végül 517 forinton zártak, ami így is kis híján hatszázalékos emelkedést jelentett.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet