Eddig nem bizonyult rossz befektetésnek a tavalyi év egyetlen tőzsdei részvénybevezetése. Az Állami Nyomda papírjai a december eleji debütálás óta 5600 forintról 6200 forintra emelkedtek, ez pedig valamivel több mint tízszázalékos hozamot jelent alig egy hónap alatt. Ráadásul a Concorde Értékpapír elemzése szerint még vannak tartalékok az árfolyamban, így a brókercég felhalmozást javasol; év végi célárfolyama 6320 forint, ami nem sokkal magasabb a mostani tőzsdei kurzusnál, de ezenfelül tavasszal 481 forintos osztalék kifizetésére is számít.
Az Állami Nyomda kilátásai a legtöbb területen igen kedvezőek, így 2006-ra 20 százalékos árbevétel-növekedésre lehet számítani, többek között a várható új állami megrendelések, mint például az idei parlamenti és önkormányzati választások űrlapjai miatt.
Az elemzés így a korábbi évek 11 és fél milliárd forintos értékesítése után már 13,7 milliárd forinttal számol. A nettó profit esetében még nagyobb lehet az ugrás, hiszen a 2005-ös 894 millió forintos előrejelzés után a Concorde 1,24 milliárd forintot vár 2006-ra. (Tavaly az elemzés szerint 19 százalékkal csökkent az eredmény, de ez az ingatlanok leválasztásával és a tőzsdei bevezetéshez kötődő egyszeri költségekkel magyarázható.) A különböző értékelési mutatók alapján az Állami Nyomda jelenleg mintegy 31 százalékos diszkonttal forog szektortársaihoz képest, ebből a brókercég maximum 20 százalékot tart indokolhatónak a méret, a tevékenység és a részvénypiaci kockázati prémium eltérése miatt. Ez alapján pedig jelenleg a részvény legalább 10 százalékkal alulértékelt.
A tőzsdei társaság tegnap jelentette be azt is, hogy a kibocsátást követően mintegy 700 befektető vásárolt az értékpapírokból, magánszemélyek, valamint külföldi és hazai intézményi befektetők. A legnagyobb részesedéssel természetesen a három korábbi nagytulajdonos, Erdős Ákos, a Royalton Investors és Gömöri Istvánné rendelkezik, ők együttesen 25,1 százalékos tulajdoni és 26,5 százalékos szavazati hányaddal bírnak.
