BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elhunyt Orbán István, az Egis vezérigazgatója

2006. január 19. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Életének 67. évében, 2006. január 18-án otthonában váratlanul elhunyt Orbán István, az Egis Gyógyszergyár Rt. vezérigazgatója, a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetségének elnöke. Orbán István 42 évet töltött el az Egis Gyógyszergyár Rt. és jogelődje, az EGYT Gyógyszervegyészeti Gyár kötelékében. Ez első és egyetlen munkahelye, amelynek vezérigazgatói tisztéről a közelmúltban mondott le, mert mint mondta: a csúcson kell abbahagyni. Az Egis nemcsak folyamatosan növekvő sikeres céggé, de jó hangulatú munkahellyé is vált irányítása alatt. „Reggelente bejövök, elkezdek dolgozni, délután hazamegyek. Úgy kell ezt csinálni, hogy ne legyen nagyon izzadságszagú. Persze dolgozni kell, de nem szükséges ezt drámai erővel csinálni, hanem becsülettel, napról napra, és ez meghozza az eredményt” – nyilatkozta egyik utolsó, a HVG-nek adott interjújában. Arra készült, hogy – az Egis felügyelőbizottságának elnöki tiszte mellett – többet foglalkozik majd a gyógyszerészettel, amire az utóbbi időben kevés ideje maradt. „A számos gazdasági eredmény mellett személyes sikerként élem meg a jelenlegi periódust. Tudniillik most érzem igazán, milyen szeretet vesz körül a dolgozók részéről, és mennyire sajnálják, hogy abbahagyom a vezérigazgatóságot. Ez nekem nagyon jólesik” – nyilatkozta két héttel ezelőtt.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet