BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magas árat várnak a Vojvodjanska Bankára

2006. január 17. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Erős verseny várható a privatizáció alatt álló újvidéki Vojvodjanska Bankért – mondta Mladjan Dinkics szerb pénzügyminiszter. Szerinte az eladási ár meghaladja majd a tavaly jelentősen, 80 millió euróra emelkedő könyv szerinti érték 3,3-szeresét – tudósított a Reuters. Ez 265 millió eurós, vagyis 66 milliárd forint körüli eladási árat jelentene, persze a román példa alapján nem kizárt, hogy itt is lesznek még meglepetések. Dinkic közölte: a végleges ajánlatokat áprilisra, május elejére várják.
Az OTP aktuális szerbiai célpontja egyébként a most zárult évben jelentősen javított teljesítményén és hosszú évek óta először lett nyereséges. Eszközeinek értéke 2005 végén elérte a 41 milliárd dinárt (571 millió dollár) az egy évvel korábbi 36,5 milliárddal szemben, nyeresége pedig 69 millió dinárt, vagyis mintegy egymillió dollárt tett ki. A bank a privatizáció előtt nagyszabású portfóliótisztítást hajtott végre, s rossz hiteleire tartalékot képzett. A tartalékolás nélkül a nyereségünk jóval nagyobb lett volna – büszkélkedett Zoran Radonjics vezérigazgató. A Vojvodjanska a szerb piac középméretű pénzintézetei közé tartozik. Százhetvenöt fiókja 620 ezer lakossági és 60 ezer vállalati, önkormányzati számlát kezel.
A bankra tizenegyen pályáztak az első körben, az OTP mellett az olasz Unicredito (a BA-CA-n keresztül), az Intesa és a San Paolo, a francia Credit Agricole és a BNP Paribas, a lengyel PKO valamint négy görög bank, a National, a Pireus, az Emporiké és az Alfa Bank.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet