BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol kivárhat az akvizíciókkal

2006. január 17. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Minden időzítés kérdése, a Mol most kivár – jelentette ki Michel-Mark Delcommune a Mol stratégiai igazgatója a Euromoney közép-kelet-európai fórumán Bécsben, ahonnan a Bloomberg tudósított. Mi saját magunkat konvergenciaszakértőknek tekintjük és az elmúlt 12 akvizíciónk után szükség van egy kis megállásra és gondolkodásra – mondta az igazgató, aki hozzátette: akár öt év is eltelhet esemény nélkül, és csak a jövő döntheti el, ez-e a helyes taktika. A kivárás ellenére helyzetértékelésében azt is kifejtette, hogy a szerbiai NIS olajvállalat iránti Mol-érdeklődés töretlen és a Nabucco projektben (a Törökországból induló tervezett új gázvezeték építése) is szeretnének aktívan közreműködni. Emellett a gázkitermelést is fokozni szeretnék attól függetlenül, hogy az E.On Ruhrgas megvette gázzal kapcsolatos tevékenységük jelentős részét.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet