BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Láthatóan elfogyott a lendület

2006. január 15. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A múlt hét közepén megfordult a trend a Budapesti Értéktőzsdén, és az év eleje óta folyamatosan emelkedő index az utolsó három napban egyre lejjebb került. A BUX a hetet 22 159 ponton fejezte be, ami még mindig 1375 pontos pluszt jelent az évzáráshoz képest.
A vezető papírok közül egyedül az OTP drágulása tompította pénteken az indexesést, a bankpapír 99 forintos pluszban, 7647 forinton zárt, míg a Mol, az MTelekom és a Richter kurzusa tetemes veszteséget tudhatott maga mögött. A Mol például háromszázalékos csökkenés után 20 350 forinton fejezte be a hetet, a piacon elterjedt pletykák szerint egy nagybefektető kiszállása állt a háttérben. A távközlési részvények hosszú idő után ismét beestek ezer forint alá, s bár a zárásra erre a szintre sikerült visszatornázniuk magukat, ez is mínusz két százalékot jelent. A Richter ennél kevesebbel úszta meg, 550 forinttal, 41 950 forintra esett a jegyzése, miközben a szektortárs Egis ennél jóval nagyobb mértékben zuhant, és 24 155 forinton zárt.
Folytatódott a kispapírok közül a Humet és a NABI mélyrepülése, az előbbi 12,5 százalékot veszítve, 56 forinton, az utóbbi 9,2 százalékot bukva 129 forinton cserélt gazdát az utolsó kötésben. Lejjebb került a Fotex kurzusa is, az elmúlt napok szárnyalása után mintegy négy százalékkal mérséklődött az árfolyama, és a részvény csupán 472 forintot ért a nap végén. Javított viszont a BorsodChem, amely 0,4 százalékkal, 2470 forintra erősödött, és a Linamar, amely 35 forinttal, 1535 forintra kúszott fel.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet