BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

KH: Nem ér ennyit a Richter

Az Equities szerint a piac túlzott várakozásokat táplál a Richter oroszországi teljesítményével kapcsolatban.

2006. január 15. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gyógyszerrészvények idei kiváló teljesítménye egyes elemzőket cselekvésre késztetett. A K&H legfrissebb elemzésében eladási ajánlással látta el a Richter-papírokat, mert a jelenlegi árfolyam fundamentális alapon nem indokolható. Az elemző szerint a részvények mintegy 11 százalékos idei erősödését a tőkebeáramlás és az orosz piaccal, illetve a Richter ottani teljesítményével kapcsolatos túlzott várakozások hajtották. Valójában azonban a Richter fundamentumai nemigen változtak az elmúlt időszakban, sőt a dollár gyengülése a decemberi állapothoz képest inkább negatív hatású. A regionális összehasonlítás azt mutatja, hogy a Richter EV/EBITDA-alapon a legdrágább, míg P/E-alapon a Zentiva mögött a második legtöbbre értékelt papír. A brókercég 36 266 forintos reális értéket határozott meg, ez indokolja az ajánlás rontását a korábbi tartásról eladásra. A Raiffeisen is újraértékelte a Richterrel kapcsolatos véleményét. Az elemzés a jelenlegi piaci árnál alacsonyabb, 39 800 forintos célár mellett tartásra javasolja a részvényt.
A UBS elemzője az Egis ajánlását csökkentette vételről tartásra. A cégbe vetett bizalom töretlen, amit tükröz a változatlan, 26 650 forintos célárfolyam is, csak a célár és a piaci ár közötti különbség csökkenése indokolta az ajánlás változását.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet