Kisebb vihar van kialakulóban a hazai online-brókerpiacon, miután a Magyarországon 2000 májusa óta jelenlévő eBroker tőzsdei hírportál és kereskedési rendszere tulajdonosa, az Inter-Európa Bank közleményben tudatta, hogy minden lehetséges eszközzel fel kíván majd lépni a piac új szereplője, a cseh tulajdonú Fio pénzügyi csoport ellen annak e-Broker néven futó rendszere miatt. Az IEB, mint az e-BROKER védjegy jogosultja érthető módon sérelmezi a névazonosságot, amely csupán az írasmódban különbözik az új, e-Broker elnevezésű kereskedési plattformtól. A csehek mentségére legyen mondva, hogy a nevet azokban az országokban, ahol jelen vannak, szintén használják már egy ideje.
