BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötszázon is járt a Fotex

2006. január 12. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt napokban megszokottnál alacsonyabb, 17 milliárd forint alatti részvényforgalom és minimális árfolyamcsökkenés jellemezte a tegnapi kereskedést a Budapesti Értéktőzsdén. A meglehetősen szűk sávban folyó kereskedés végén az index 0,2 százalékos mínuszban, 36 ponttal előző napi értéke alatt állt meg.
A Mol és OTP párosa nem szolgált sok újdonsággal; az árfolyamok minimálisan csökkentek. A gyógyszerrészvények piacán sem történtek nagy fejlemények, a Magyar Telekom 1020 forintos záróára pontosan megegyezett az előző napi szinttel.
Az izgalmak azért nem maradtak el a parkettről, a napok óta dinamikusan emelkedő Fotex árfolyama tegnap már az 500 forintos szintet is elérte, közel másfél milliárdos forgalmával pedig lassan már a blue chipek közé számít. A nap végére kicsit csökkent a lendület, de még így is 493 forinton zárt a papír, ami közel 8 százalékkal magasabb az előző napi szintnél.
Lassan, de egyre izmosodik a BorsodChem is, amely tegnap másfél százalékos emelkedés után 2460 forinton fejezte be a napot, miközben az FHB 1,75 százalékkal esett.
A spekulatív kispapírok piacán a Humetre irányult a figyelem, amely az előző napok emelkedéséhez hasonló konok kitartással folytatta a limittel, azaz 20 százalékkal való esést, a nap végére 64 forintot ért csupán. A NABI ehhez képest szerény, alig 8 százalékos esést produkált és 142 forinton fejezte be a kereskedést.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet