BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó év vége a Danubiusnál

2006. január 12. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több korábban elfeledett részvényhez hasonlóan a Danubius árfolyama is emelkedésnek indult az elmúlt napokban a Budapesti Értéktőzsdén, a szállodaipari papírok – igaz, kis forgalom mellett – egy hét alatt 5750 forintról 6300 forintig drágultak. A társaság részvényeit az általános kedvező hangulat mellett segíthették a magyar szállodák foglaltságáról és az idegenforgalom tavalyi alakulásáról napvilágot látott adatok. A fővárosi szállodák éves szinten a KSH adatai szerint átlagosan öt százalékkal magasabb foglaltsági számok mellett működtek, s a bruttó szobaárbevétel a hivatal adatai szerint átlagosan 16 százalékkal lett magasabb. A legdinamikusabb bővülést egyébként a gyógyszállók könyvelhették el, azonban a képhez az is hozzátartozik, hogy az elmúlt években a leginkább ezen a területen nőttek meg a kapacitások. A Danubius éves terveiben a magyarországi szállodák esetében 6,4 százalékos bevételnövekedéssel számolt. A menedzsment az év végére 10 százalékos árbevétel-növekedést szeretett volna elérni (5 százalék ebből a Gundel konszolidálása lenne), s adózás előtt 2,6 milliárd forintos eredményt. Ehhez arra lenne szükség, hogy a cégcsoport a negyedik negyedévben minimális profitot termeljen, hiszen szeptember végén 2,49 milliárd forint szerepelt ezen a soron. A Danubius utoljára 2000-ben tudott a nemzetközi számviteli szabályok szerint profitot felmutatni az év utolsó negyedében, igaz, talán könnyíti az euróban eladósodott csoport helyzetét, hogy az utolsó negyedévben mindössze három forinttal gyengült a forint a közös devizával szemben. Persze, 86 millió eurónyi hitelen ez így is 200 milliót meghaladó árfolyamveszteséget jelenthet.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet