BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több osztalék az Állami Nyomdától

Az Állami Nyomda igazgatósága úgy döntött, mégsem maximum az adózott eredmény 50, hanem akár 80 százalékát is kifizethetnék osztalékként. Ez a 2005. év után akár 480 forint feletti szintet is jelenthetne részvényenként.

2006. január 11. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mégsem vezetné be a visszafogottabb osztalékpolitikát az Állami Nyomda vezetése. A társaság igazgatósága tegnapi ülésén döntést hozott arról, hogy az adott év adózott eredményének legalább 20 százalékát helyezi eredménytartalékba. Ezzel felülírták azt az elképzelést, amelyet még egy szeptemberi igazgatósági határozat vázolt fel, az ugyanis 50 százalékban minimalizálta ezt az arányt. Az akkori és a mostani döntés egyaránt a 2010-ig tartó üzleti terv időszakára vonatozott, illetve vonatkozik.
Zsámboki Gábor vezérigazgató-helyettes elmondása szerint a döntést az indokolta, hogy az igazgatóság véleménye alapján a regionális növekedés stratégiájának feltételei változatlanul adottak a társaságnál. A cég kedvező hitelfelvételi lehetőségei adottak, s a szabad cash-flow generálása biztosított, ezért nem feltétlenül az osztalék terhére kívánjuk finanszírozni a terjeszkedést – mondta.
A társaságtól Concorde Értékpapír Rt. a tavalyi évre valamivel magasabb, mint 600 forintos részvényenkénti eredményt várt. Ha a maximális kifizetésről döntene a cég közgyűlése, úgy az Állami Nyomda részvényesei ez alapján papíronként 480 forintos osztalékot is kaphatnának a 2005-ös év után. A cég egyébként a tőzsdei bevezetés előtt is a magas osztalékfizetés politikáját alkalmazta.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet