BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megállt az emelkedés

2006. január 11. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megtorpant az elmúlt napok emelkedése a Budapesti Értéktőzsdén, az index 20 milliárdos forgalom mellett alig 66 ponttal nőtt. A pozitív hangulat a nap elején ugyan még megvolt, de a kereskedés második felében már egyre inkább megmutatkozott, hogy az előző napok vételi lendülete a legnagyobb társaságok részvényei esetében elfogyott, de legalábbis egyre több eladó jelent meg.
A piacvezető Mol–OTP páros mindkét tagja süllyedt, igaz, minimális mértékben. Az OTP 7,6 milliárdos forgalom mellett 7575, a Mol pedig 6 milliárdos forgalom mellett 21 105 forinton fejezte be a kereskedést.
A többi blue chip esetében már pozitívabb volt a kép, a Magyar Telekom például 2 százalékkal tudott erősödni, igaz, a távközlési társaság részvénye a korábbi napokban nem drágult olyan mértékben, mint a Mol–OTP páros.
Tegnap már a gyógyszerrészvények sem folytatták szárnyalásukat, a Richter 42 550 forintos záróára ugyan 200 forintos emelkedést fed, de ez csupán fél százalékot jelent, míg az Egis már majd egy százalékot csökkent. Az előző nap kissé gyengélkedő BorsodChem ugyanakkor több mint 2 százalékot javult tegnap, vele párhuzamosan emelkedett az FHB is.
Tovább folytatta menetelését a Fotex, a 460 forintos záróár közel 8 százalékos javulás, ennél azonban jóval magasabban is járt a papír. A Humet részvényesei viszont tegnap újabb szomorú nappal „gazdagodtak”, a részvény immár csupán 80 forintot ér, ami megint 20 százalékos árzuhanást jelent. Az econet részvényesei megúszták 12 százalékos eséssel, míg a NABI befektetői változatlan árfolyamnak örülhettek.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet