Kis híján 29,6 milliárd forintos forgalommal és majd 600 pontos indexemelkedéssel kezdte a hetet a Budapesti Értéktőzsde. Az év elejei portfólióátrendezésekből a magyar tőzsde, úgy tűnik, pozitívan kerül ki, a pénzbeáramlás egyelőre folyamatos a piacra. A nagy emelkedés meglepő módon mostanában nem korlátozódik a blue chipekre. A Mol és az OTP párosa ugyan tegnap is vezette a kereskedést, előbbi 8,5, utóbbi majd 13 milliárdos forgalommal, de 3,3, illetve 2,3 százalékos áremelkedésük közel sem volt kiemelkedő. Sokkal lendületesebben drágultak a gyógyszerrészvények, különösen az Egis, amelynek 24 350 forintos záróára majd 6 százalékos áremelkedést jelentett. A Richter ennél szerényebb mértékben javult, de 42 ezer forintot éppen el nem érő záróára még így is 3,7 százalékos nyereséget jelent a részvényeseknek. Csendes volt viszont a BorsodChem és a MTelekom piaca, legalábbis az előbbiekhez képest. Az igazán kiemelkedő ármozgások a kisebb társaságok részvényeinek piacán következtek be.
A Fotex tovább folytatta szárnyalását, már nyitáskor átlépte a 400 forintos árfolyamhatárt és 420 forinton fejezte be a napot, ami 6,6 százalékos javulás. Még ez is eltörpült azonban a Globus és különösen a NABI vagy a Humet árfolyamának megugrásához képest. A nemrégiben történelmi mélypontokat közelítő Globus tegnap majd 13 százalékkal erősödött, de még ez is kevés összehasonlítva a NABI és a Humet napok óta tartó limittel, azaz 20 százalékkal történő emelkedéséhez képest.
