A Bank of New York lett a Mol letétkezelője tegnaptól – jelentette be az olajtársaság. A Mol eddig a JP Morgannal működött együtt, mostantól viszont a GDR-üzletág legnagyobb szereplője lett a partnere. A GDR az úgynevezett globális (nemzetközileg elfogadott) letéti igazolás, amelyet a társaság letéti számlán tartott részvényeiről állítanak ki. A külföldi tőzsdéken azután ezekkel kereskednek, a különböző számlák között ezek a GDR-ek mozognak. A Mol globális letéti igazolásai a luxemburgi értéktőzsdén vannak bejegyezve, de forognak Londonban a külföldi részvények tőzsdén kívüli piacán (International Order Book – IOB) és az amerikai intézményi befektetők Portal rendszerén, ahol a 144A paragrafus hatálya alá tartozó (kisbefektetőknek nem ajánlható) külföldi részvényekkel kereskednek. A Mol esetében egy GDR egy részvényt testesít meg. A társaság nem nyilatkozott a letétkezelő-váltás okáról.
