A tavaly év végi szóbeli ígéret után a NABI-nak sikerült megkötnie azt a szerződést, amelynek alapján közel három héttel nőtt a hitelezői megállapodás meghosszabbítására rendelkezésre álló időszak – jelentette be a tőzsdei társaság. A tárgyalásokat december 31-éig kellett volna befejezniük a feleknek, ám erre most január 17-ig lesz lehetőségük. Ez egyébként már a második eset, hiszen a buszgyártó májusban kötötte meg hitelezőivel azt a megállapodást, amely egyrészt átmeneti és feltételes felmentést biztosított meglévő hitelszerződései megsértése alól, másrészt utat nyitott a hitelek átszervezése előtt. Erre november végéig lett volna lehetőség, de a határidőt akkor egy hónappal kitolták, most pedig újra meghosszabbították. (Az eredeti megállapodásban hitel–tőke konverzióra is lehetőségük volt a bankoknak, ezzel azonban nem éltek.) A hír akár pozitív is lehet, hiszen azt mutathatja, a bankok inkább egy működőképes, mint egy felszámolásra kerülő NABI-ban érdekeltek.
